Burçlara Göre Saatler

Koç Burcu

Koç burcu denildiğinde kimin aklına kırmızı gelmez ki? Egolu ve kaliteli kişiliğiyle kendini belli eden koçlar, saatlerde de asla hayır diyemezler. Emir altına girmeyen, güçlü kişiliklerini kırmızı gibi güçlü ve karakteristik bir renkle ifade edebilirler. Stillerini basitleştirecek birden fazla aksesuarı bir arada kullanmayı sevmeyen koç kadınları, tek bir saat ile etkileyici görünme taraftarıdırlar. Koç burcu kadınları kırmızı ve gold tonlarının birleştiği, ince kordonlu saatleri tercih ederek en doğru kararı vereceklerdir.

Boğa Burcu

Toprağın burcu boğa, aynı zamanda estetiğin de büyük temsilcisidir. Her aksesuarında renk uyumuna özellikle dikkat eden boğa burcu kadınları toprak tonlarında kendilerini bulurlar. Saat seçimlerinde toprak tonları ilk tercihleri olur. Şık olmak için ekstra bir çaba göstermesine gerek olmayan boğalar, sakin ama damarına basıldığında öfkesiyle dağları delebilecek ruhunu her aksesuarında belli ederler. Dolayısıyla gücünü aldığı toprak renklerini ve ince ruhunu yansıtan değerli taşları mutlaka saat seçiminde göz önünde bulundururlar. Pastel renkli, minik taşlarla bezenmiş saatler boğa kadınları için en isabetli seçim olacaktır.

İkizler Burcu

Eğlenceli ve değişken olan ikizler kadınlarının aksesuar seçimleri de karakterlerine uygun olmalıdır. Her ruh haline uyabilecek, enerjisini tazeleyecek saatler ikizler için doğru tercih olabilir. Sabah uyandığında kendini tamamen klasik bir hanımefendi gibi hissederken yarım saat sonra dünyanın en eğlenceli, çılgın kadını gibi hissedebilir. Bu sebeple hem dinlendiren hem de enerji veren mor renkli saatler ikizler kadınlarına hitap edecektir. Aynı zamanda klasik ve spor şıklığın harmanlandığı kordonlar da bu burca mensup kadınların seçmesi gereken modeller arasındadır.

Yengeç Burcu

Ruhu zannedildiğinden de derin ve gizemli olan yengeç kadınlarının dingin halleri aksesuarlarına da yansır. Dikkat çeken, her ortamda kendisini belli etmesine neden olacak saatlerden ziyade, zarif ve dingin saatler onlar için uygun olacaktır. Özellikle ruhlarının karamsar halini ferahlatacak, her daim içinde bulunmak isteyecekleri huzurun rengi maviyi, saatlerinde de tercih etmek isteyeceklerdir. Hala umudun var olduğunu ve doğanın zarifliğini hissedebilecekleri çiçek, yaprak gibi figürlerle süslenmiş saatler yengeç kadınları için idealdir.

Aslan Burcu

İhtişamın eş anlamlısı bile diyebiliriz aslan burcu kadınları için. Her girdiği ortamda ihtişamını belli etmek isteyen aslan kadınlarının aksesuarları asla silik olamaz. Takmayı takıştırmayı çok seven aslan kadınları saat seçimlerine büyük bir özen gösterirler. Onlar için saat kendini belli etmelidir. Abartıyı seven aslanların saat seçimleri gold ya da gold rose tonlarından yana olacaktır. Yeter mi? Tabii ki yetmez. Aynı zamanda taşlarla bezenmiş büyük ve gösterişli saatleri tercih etmek isteyeceklerdir. İhtişamıyla herkesi gölgesi altında bırakan aslan kadınları saat seçiminde de bu isteklerini dikkate almalıdır.

Başak Burcu

Çalışkan ve disiplinli başak burçlarının aksesuar takıntısı yoktur. Sadece güzel görünmek, insanların beğenisine sunmak için saat takmak da onlara hiç uygun değildir. Onlar, saati gerçek işlevi için kullanma taraftarıdır. Bu sebeple olabildiğince sade ve klasik modelleri seçerler. Saflığın ve temizliğin rengi beyaz onların ruhunu yansıtır. Dolayısıyla beyaz kordonlar dikkatlerini çekecektir. Tabii zaman zaman kendilerini iyi hissettirecek, gösterişsiz ama şık taşların kullanıldığı saatleri tercih etmek de onlar için doğru karar olacaktır.

Terazi Burcu

Zarafet ve estetiğin vücut bulmuş hali olan terazi kadınlarının aksesuarlarının kaba olmasını beklemek doğru değildir. Saatlerinde de zarif ve kibar parçaları seçmek isteyen teraziler asla silik olmayacaklardır. Terazi kadınları herkes tarafından, her yerde, her daim en beğenilen olmayı isterler. Dolayısıyla saatleri de onların ruhunu yansıtan, şık parçalar olmalıdır. Bu sebeple pembenin en zarif tonlarının hakim olduğu saatler teraziler için doğru tercih olacaktır. Aynı zamanda kaba olmayan parlak taşların yer aldığı ince saatler de terazi kadınlara hitap edecektir.

Akrep Burcu

Dişi kavramına tam manasıyla uyan akrep kadınları aksesuarlarında da kişiliklerini yansıtan sert modelleri tercih ederler. Saat seçimlerinde siyahtan çoğu zaman vazgeçemeyen akrepler, çelik kordonlu modellere karşı ayrı bir ilgi duyarlar. Her daim stil sahibi olan akrep kadınları tarzlarını tamamlayacak parçaları seçmekte oldukça ustadır. Parlak taşlardan ziyade daha karakteristik ve sağlam parçalar onların vazgeçilmezleri arasındadır. Her ne şartta olursa olsun akrep kadınları mutlaka saat seçimleriyle stillerini ortaya koyacaklardır.

Yay Burcu

Doğayı seven, sportif yaylar aksesuar seçerken rahatlığı göz önünde bulundururlar. Kullanacakları saatler, sportif yapılarına uymalı ve onları rahatsız etmemelidir. Bu sebeple silikon saatler yaylar için biçilmiş kaftandır. Doğayı keşfetmek, yürüyüş yapmak onların huzur bulduğu aktivitelerdir. Bu sebeple yay kadınları saatlerinde yeşil tonlarına ağırlık vermelidirler. Süslü olmaktan ziyade spor şıklığı tercih ederler ve taşlı modellerden pek haz etmezler. Saat, yay kadınlarının vazgeçilmez aksesuarıdır ve spor tarzlarını tamamlayacak birçok modeli severek kullanırlar.

Oğlak Burcu

Oğlak kadınları için havalı kelimesi doğru olacaktır. Süslü, abartılı giyinmeyi sevmeseler bile her daim kendilerine özgü bir havaları vardır. Aksesuar seçerken de kendileri gibi abartıdan uzak ancak havalı modelleri tercih ederler. Gümüş kordonlu, metalik saatler oğlak kadınının pratik ve becerikli tarzının adeta imzasıdır. Kendilerini çok iyi tanıyan oğlaklar, saat seçimlerinde süslü parçalardan uzak dururlar. Başarısızlık onların asla tahammül edemeyeceği bir durumdur bu sebeple saat seçimlerinde de her daim garanti olarak metalik saatleri tercih etmelidirler.

Kova Burcu

Bağımsız ve sıra dışı kova kadınları farklı tarzların harmanlandığı aksesuarları kullanmayı tercih ederler. Saat seçimlerinde de klasik, şık ve spor tarzın birleştiği modeller onlara hitap eder. Kova kadınlarının saatleri çoğu zaman klasik ama silikon bir kordon ve taşlarla süslenmiş bir kadrandan ibarettir. Enerji dolu olan kovalar kendilerini en çok yansıtabilecekleri elektrik mavisini tercih etmelidirler. Farklı tarzlarını yansıtan saat modeli bulduklarında asla kaçırmayacaklar ve herkese göstermekten büyük bir zevk duyacaklardır.

Balık Burcu

Romantik balık kadınları aksesuarlarında da duygu yüklü ruhlarını yansıtacak parçalar seçmeye özen gösterirler. Kullanacakları saat onlar için sadece saat değildir ve aynı zamanda bileklik görevi görür. Bu sebeple doğal taş ve zincirlerle hazırlanmış saatler onlar için her şeydir. Oldukça süslü olan balık kadınları pastel mavi, yeşil, pembe tonlarına hayran olurlar. Saatlerinde de ufak bir dokunuş dahi olsa bu renklere yer vermelidirler. Böylece şık, süslü aynı zamanda havalı görüntülerini saatleriyle ortaya koyabilirler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir